18. 3. 2020

Motýlci

E-mailová adresa: motylci15@gmail.com

Provoz třídy je od 7.00 hodin do 15.45 hodin

Třída je rozdělena na hernu a pracovní část se stolečky.

V herně  probíhají hry, pohybové činnosti,  odpočinek na lehátkách. Je zde nainstalována interaktivní tabule, kterou děti samostatně používají, hudební koutek s klavírem, relaxační kout s knížkami. Zde děti odpočívají při odpoledním spánku na lehátkách. Starší děti odpočívají kratší dobu a mají klidové činnosti, aby nerušily děti spící.

Pracovní část je vybavena stolečky, kde děti jak pracují, tak i obědvají, výtvarným stolem, koutkem živé přírody s želvou Robinkem, pracovním ponkem a dětskou kuchyňkou.

Každý rok má své téma, ten letošní „Po stopách kocoura Zelenoočky“. Děti bude po celý rok provázet a k činnostem motivovat kamarád, velký plyšový kocour. Za svou práci budou získávat motivační razítka do svého deníku.

I letos se budeme věnovat především pohybu. Denní ranní cvičení, každý čtvrtek „pohybový den“, zapojíme se do projektu Sokola „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, na jaře podnikneme s předškoláky cyklovýlety na kolech. Pohyb budeme také rozvíjet v kroužcích „Malý Olympionik“ pro chlapce a „Taneční“ pro děvčata.

Naše třída má své pravidla a rituály, které nám pomáhají  s klidem, pohodou a úsměvem, trávit společný čas.  Nejdůležitější je pro nás SPOKOJENÉ DÍTĚ !


Věra Vaňorková

Ředitelka

Lenka Urbanovská

Učitelka

Bc. Kateřina Vágnerová

Učitelka